Деца бежанци за Курбан Байрам: Празникът ни учи да сме заедно

Председателят на Държавната агенция за бежанците Иван Иванов отправи пожелания за здраве, благоденствие и мир във всеки дом

Непридружени деца бежанци, настанени в приемателния център на държавната агенция в “Овча купел” дадоха началото на Курбан Байрам - един от големите мюсюлмански празници в годината. Заедно със социален работник от ДАБ при МС, те се учиха как да пазаруват и подготвят за този ден - неразделна част от работата на Агенцията за приобщаване и социална адаптация. Да, празникът ни учи да сме заедно, казаха децата по време на подготовката. 

“Курбан Байрам е празникът на мирното съжителство и солидарност между хората, на почитането на близките и прошката. Празник, който ни учи да сме заедно”, каза председателят на Държавната агенция за бежанците Иван Иванов в поздравлението си към мюсюлманите за празника и отправи пожелание за здраве, благоденствие и мир във всеки дом.